Novinky

Je vaša klimatizácia smart? Spoznajte inteligentné funkcie klimatizácií

Pridané

Image title

Už dávno neplatí, že klimatizácia iba chladí a maximálne ju môžete ovládať prostredníctvom diaľkového ovládača. Klimatizačné zariadenia v súčasnosti disponujú  tzv. smart funkciami, ktoré vám spríjemnia ich používanie. Pri výbere klimatizácie je dobré ich poznať, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť. Nielenže tak ušetríte na prevádzke, ale čo je najdôležitejšie, vyhnete sa akýmkoľvek negatívnym účinkom na vaše zdravie.

Predstavíme vám niektoré z nich, ktoré stoja za zváženie pri výbere klimatizácie:


Inteligentné prúdenie vzduchu

Pokiaľ máte doma neposedné deti alebo v práci kolegov, ktorí neustále chodia hore-dole po kancelárii, určite oceníte unikátnu funkciu viac zónového inteligentného oka, ktorým disponujú niektoré typy klimatizácií Daikin. Oko sleduje osoby v priestore a prúdenie vzduchu automaticky usmerní mimo ich zónu. A ak sa v miestnosti nikto nenachádza dlhšie ako 20 minút, sama sa prepne do energeticky úsporného režimu s nižším chladiacim výkonom.

Čistenie vzduchu

Dobrá kvalita vnútorného vzduchu sa pre mnohé domácnosti stáva čoraz väčšou prioritou a dôležitou témou. Aj z tohto dôvodu majú vybrané klimatizácie technológiu Flash Streamer, ktorá dokáže dokonale zachytiť rôzne škodlivé látky zo vzduchu. Vírusy, alergény či pachy následne rozkladá na bezpečné atómy a molekuly vody. Máte tak k dispozícii klimatizáciu a čističku v jednom.

Ovládanie na diaľku

Aplikácia Daikin Onecta vám umožňuje ovládanie klimatizácie odkiaľkoľvek aj mimo domu. Zároveň cez ňu nastavíte rôzne programy v podobe efektívneho prevádzkového režimu, či adekvátneho nastavenia teploty. Ako bonus poskytuje dôležité informácie o spotrebe energie.

Ak máte radi inteligentné technológie, určite si zamilujete funkciu IFTTT. Táto na prvý pohľad nezrozumiteľná skratka vás úplne oslobodí od starostí s časovaním zapínania klimatizácie. „If this then that“ znamená, že zapnutie klimatizácie previažete napríklad s GPS vo vašom aute, s iným spotrebičom v domácnosti alebo teplotou u vás doma. Odchádzate autom z práce? Vaša klimatizácia sa automaticky zapne a kým zaparkujete, máte doma presne toľko stupňov, koľko máte radi.

Automatické prepnutie do eco režimu

Mnohé klimatizácie sú teraz vybavené skvelou funkciou automatického prepnutia do energeticky úsporného režimu ECO. Tento energeticky úsporný režim rýchlejšie dosiahne požadovanú teplotu a následne funguje v režime s minimálnou spotrebou energií. Režim ECO tiež pomáha znížiť hladinu hluku, pretože klimatizácia nebude celý čas pracovať na plný výkon.Ak s výberom klimatizácie stále váhate, svoju prémiovú klimatizáciu si môžete virtuálne pozrieť aj cez Daikin 3D aplikáciu. S výberom a vysvetlením inteligentných funkcií klimatizácií Daikin vám radi pomôžeme aj osobne.