KLIMATIZÁCIE DAIKIN VYUŽITEĽNÉ CELOROČNE
Využívajte úsporné vykurovanie klimatizáciou.

                                                               

Dvojité využitie klimatizácie s nízkou spotrebou – objavte režim vykurovania.


Využitelnosť klimatizácií iba 2-3 týždne v roku je mýtus. Klimatizácie Daikin vybavené technológiou INVERTER sú využitelné celoročne. 


Pritom sa netreba obávať ani vysokej spotreby elektrickej energie, pretože klimatizácia je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, čo znamená že využíva energiu vonkajšieho vzduchu aj keď sa Vám zdá, že je vonku chladno.


Princíp vykurovania klimatizáciou je jednoduchý a úsporný. Vonkajšia jednotka odoberá energiu okolitého vzduchu(pričom sa Vám zdá, že chladí) + získava dodatočné teplo prácou kompresora, táto energia sa ďalej prenáša do vnútornej jednotky, ktorá toto teplo fúka priamo do priestoru.

Bežné klimatizácie Daikin dokážu vykurovať pri vonkajšej teplote do -15°C a klimatizácie Daikn optimalizované na vykurovanie do -25°C.


A prečo je vykurovanie klimatizáciou úspornejšie než vykurovanie radiátormi?

Daikin Emura FTXG-LW


Vďaka využívaniu energie okolitého vzduchu Vaša klimatizácia spotrebuje minimálne množstvo elektrickej energie. Príklad:    klimatizácia Daikin Emura s výkonom 3,5 kW pri odbere 1,2 kW elektrickej energie  dokáže získať až 3,5 kW tepelnej energie pre Vašu domácnosť. Klimatizácia vykuruje dynamicky. Vyfukuje teplý vzduch, čím zabezpečuje, čo najrýchlejšie vykúrenie priestoru, pričom si smer prúdenia vzduchu viete jednoducho regulovať.


Je Vám zima a vo Vašom bytovom dome ešte nespustili kúrenie?


Máme pre Vás riešenie v podobe klimatizácie, ktorú si spustíte kedykoľvek sa Vám zachce a ona si bude už sama regulovať Vami nastavenú teplotu. Ak klimatizácia dosiahne prednastavenú teplotu, jednoducho prejde do pohotovostného režimu, čím zamedzí zbytočnému prekurovaniu miestnosti.

Daikin Nexura FVXG-K


Vykurovanie klimatizáciami sa stáva čoraz bežnejším spôsobom komfortného a lacného vykurovania. Tento spôsob vykurovania je ideálny pre chaty alebo ako doplnkové, ale aj plnohodnotné vykurovanie bytov, či rodinných domov.